pieniadz.pl

Akredytacja laboratorium genetycznego przez Life Technologies

08-04-2015

Zarząd Spółki INNO-GENE S.A. (Emitent) powziął w dniu 8 kwietnia br. informację, że Spółka pośrednio zależna Emitenta – Medgenetix Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie otrzymały certyfikat akredytacyjny, wystawiony przez Life Technologies sp.z o.o. (LT) potwierdzający iż laboratorium spółki spełnia wysokie standardy jakości. Audyt certyfikujący, przedstawicieli centrali Life Technologies z USA, odbył się w styczniu br.

Laboratorium spółki Medgenetix sp. z o.o. jest obecnie jedynym w Polsce certyfikowanym przez Life Technologies laboratorium genetycznym, gwarantującym wysoką jakość wykonywanych usług w oparciu o technologię LT.

Spółki nie wykluczają dalszej ścisłej współpracy przy realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych i klinicznych. W oparciu o technologię LT oferowane będą usługi min. nieinwazyjnych badań prenatalnych (NIPT).

Współpraca z LT i inwestycja w technologię LT jest częścią strategii Emitenta zmierzającej do budowania pozycji lidera technologii NGS w oparciu o partnerstwo ze światowymi liderami branżowymi.

Life Technologies jest częścią Thermo Fisher Scientific Inc. (NYSE: TMO) światowego lidera w służbie nauki, z przychodami 17 mld dolarów zatrudniającym 50.000 pracowników w 50 krajach. Wśród marek jakie znajdują się m.in. . Thermo Scientific, Applied Biosystems, Invitrogen, Fisher Scientific i Lab Services – marki te oferują niezrównane połączenie innowacyjnych technologii, i kompleksowe wsparcie techniczne i merytoryczne.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu ,,Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".


Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm